Topidla 3: Vytápění stanů a staveb

Zatímco vytápění ve výrobních halách je řešeno stacionárními topidly a tepelnými výměníky, zcela jiné podmínky jsou v provizorních a výstavních stanech nebo na stavbách. Složitá instalace stacionárních topidel by se v tomto ohledu jistě minula účinkem. Efektivnější volbou jsou přenosná mobilní topidla, která většina lidí zná ve spojení se zelenými zařízeními německého výrobce REMKO.
Mobilní topidla se obecně dělí na tři typy:
- Naftová topidla
- Plynová topidla
- Elektrická topidla
Z názvu jednotlivých typů topidel vyplývá, jaké palivo využívají k vytápění. Pojďme se však podívat na bližší specifikace různých mobilní topidel, které vám pomohou vybrat si to správné pro své potřeby.
Mobilní topidla si můžete pronajmout v REMKO půjčovně topidel.
Naftová topidla pro otevřený prostor

U naftových topidel je nutné zaměřit se na technologii spalování, existuje varianta přímého nebo nepřímého spalování. První možnost je ideální například pro použití na stavbách nebo v jiných otevřených prostorách. Zplodiny ze spalování totiž nejsou nijak odváděny, a tak se rozptylují do okolního vzduchu. Při umístění topidla s přímým spalováním do uzavřeného objektu by mohly vznikat nebezpečné koncentrace zplodin, především oxidu uhličitého. Z hlediska topného výkonu jsou k dispozici rozsahy od 20 do 95 kW.
Naftová topidla pro uzavřený prostor

Problém se zplodinami ze spalování řeší topidla s nepřímým spalováním. Ta totiž mají odtah spalin, které jsou odváděny mimo vytápěnou místnost. Naftová topidla s nepřímým spalováním jsou tak ideální pro použití v mobilních halách či stanech, kde je třeba vytápět čerstvým vzduchem. Z hlediska výkonu jsou schopny posloužit i v rozsáhlejších prostorách, jelikož mohou dosáhnout topného výkonu až 144 kW.
Plynová topidla pro perfektní bodový ohřev

Další možnost vytápění představují plynová topidla. Pro jejich provoz budete potřebovat napojení na zdroj elektrické energie a plynu (plynové bomby). V případě venkovních prostor jsou plynová topidla ideální pro bodový ohřev. Velmi rychle s nimi ale dokážete vytopit celý uzavřený stavební objekt.
Pro stavby, průmysl, zemědělství nebo zahradnictví je obvyklou volbou plynový topný automat s výkony 12 až 30 kW. Nejvýkonnější mobilní plynová topidla REMKO ale dosahují výkonu až 100 kW. S ohledem na výkon spotřebují topidla za hodinu svého provozu zhruba 1,95-4,27 kg plynu. U těch nejméně výkonných se toto množství pohybuje na hranici 1 kg.
Elektrická topidla

Elektrická topidla slouží spíše jako zdroje menšího a středního tepelného výkonu, ta nejsilnější dosahují výkonu 18 kW. Pro jejich provoz však postačí zásuvka (do 9 kW i jednofázová) a jsou proto vítaným společníkem v hobby dílnách nebo garážích.
Samostatnou kategorii mezi elektrickými mobilními topidly tvoří infrazářiče. Infrazářiče jsou zdrojem sálavého tepla, které neohřívá vzduch, ale osoby nebo předměty ve své blízkosti. Ocení je například řemeslníci, kteří pracují na otevřených stavbách, které nelze plošně vytopit. Infrazářič ve správném rozměru, dokáže zahřát celou stojící postavu.
Snadná manipulace
Nezáleží na tom, kde pracujete nebo jaký prostor potřebujete krátkodobě vytápět. Mobilní topidla REMKO nabízí alternativu ke stacionárním topným zařízením, která poráží hlavně ve své variabilitě. Lze je v průběhu prací přemisťovat nebo vytápět pouze určité části prostor, a to bez nutnosti náročné montáže.
Mobilní topidla si můžete pronajmout v REMKO půjčovně topidel.